Měsíce

  Zatímco západní astrologie používá zvířetník (zodiak) o dvanácti zvířecích znameních, s tím, že se někdy zařazuje i Hadonoš, který je výsledkem vstupu naší planety do ekliptiky, pak východní astrologie, ale také egyptská!, vychází z trochu jiných základů. Čínský horoskop pracuje také se dvanácti znameními. Ta ale jsou odvozena od lunárního cyklu, a navíc neoznačují, […]

 

Zatímco západní astrologie používá zvířetník (zodiak) o dvanácti zvířecích znameních, s tím, že se někdy zařazuje i Hadonoš, který je výsledkem vstupu naší planety do ekliptiky, pak východní astrologie, ale také egyptská!, vychází z trochu jiných základů. Čínský horoskop pracuje také se dvanácti znameními. Ta ale jsou odvozena od lunárního cyklu, a navíc neoznačují, jako v západní astrologii, jednotlivé měsíce, ale označují celé roky. Cyklus východního zvířetníku je dvanáctiletý. To zdánlivě snižuje přesnost výpočtů. Opak je ale pravdou.

Kombinace elementů i principů

Už ve staré mandžuské říši se kombinovaly nejen jednotlivá znamení, ale také elementy (prvky), přiřazované různým rokům. Jsou jimi voda, oheň, dřevo, kov a země. Navíc se ještě pravidelně střídají protichůdné životní principy – jing a jang. To dává možnosti pro mnohem více kombinací, než v západní astrologii.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup