Typická oblast zrodu

Středozemí – tedy kraje okolo Středozemního moře jsou pravděpodobně místem vzniku této techniky, nebo alespoň její použití je pro zdejší oblasti naprosto typické a signifikantní, zvláště před malými kavárničkami, obchůdky, restauracemi. Je to typické zastínění zákazníků těchto kavárniček s pár stolky a židlemi na ulici, kde jsou lidé zvyklí si dávat kávu a povídat si. […]

Středozemí – tedy kraje okolo Středozemního moře jsou pravděpodobně místem vzniku této techniky, nebo alespoň její použití je pro zdejší oblasti naprosto typické a signifikantní, zvláště před malými kavárničkami, obchůdky, restauracemi. Je to typické zastínění zákazníků těchto kavárniček s pár stolky a židlemi na ulici, kde jsou lidé zvyklí si dávat kávu a povídat si.

Jak je tomu u nás?

V našich končinách se obliba markýz, jako možnosti zastřešení nejvíce využívala zhruba od dob secese a to nikoliv u kaváren, ale zejména u obchodů a obchůdků. Typické bylo využití zejména tam, kde bylo třeba zabránit slunečním paprskům zahřívat zboží. Nejužitečnější to proto bylo v řeznictvích, nebo zelinářstvích, kde čerstvost prodávaného přímými slunečními paprsky trpěla nejvíc. Ale samozřejmě i smíšené zboží, takzvané koloniály, ale i jiný artikl měl být chráněn před sluncem. Ona i krásná látka, nebo šaty v m´dním salónu na UV záření prostě nenapravitelně utrpí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup