Rady, kterých byste se měli držet při výběru hodinek

Klasické pánské hodinky jsou nestárnoucí klasikou, a i když v posledních letech můžeme na pánech vidět spíše jejich chytřejší verzi, čas od času se zkrátka vyplatí vsadit na osvědčenou klasiku.
 
Vsaďte raději na ověřené značky hodinek
Tradiční hodinářské firmy představují jistotu dlouhé působnosti na trhu. Za tu dobu jim pod rukama prošlo nespočet hodinářských skvostů, které zdobily ruce už našich prarodičů. Jedná se totiž o um, u kterého se více než cokoliv jiného cení tradice. Snad každý vám proto poradí, ať se nenecháte strhnout moderním proudem, ale raději vsadíte na klasiku, která bude představovat vkusný doplněk i po letech.

casio hodinky

Náramkové hodinky se totiž za dobu své existence příliš nezměnily. Je sice pravda, že v dřívějších dobách byly náramkové hodinky více či méně výsadou jenom žen, muži si ale právo na jejich nošení nenechali upřít. Jejich kapesní verzi, tak poměrně záhy vystřídala tradiční forma, kterou známe dnes. I z řad módních značek se dá narazit na kvalitní hodinářskou práci, rozhodně to však není pravidlem.

náramkové hodinky
 
Šťastná ruka s výběrem materiálů
Hned po ověřeném výrobci a zpracování je samozřejmě důležité i materiál, ze kterého jsou hodinky vyrobeny. To neplatí jen o samotném hodinářském strojku, či ciferníku, ale třeba i o řemínku, či zapínání hodinek. Důležité jsou ale primárně kovové prvky hodinek, jejichž výměna je de facto nemožná nebo finančně velmi náročná. Na pozoru se mějte hlavně v případě, kdy se jedná o libozvučné nic vypovídající názvy, jako je obecný kov, všeobecný kov atd. Právě tyto materiály mohou velmi často způsobovat nepříjemné alergické reakce, na to pozor! Jejich hlavní příměsí je totiž nikl, se kterým se pokožka velmi těžko snáší. Naopak skvělým materiálem je titan, který je velmi lehký a zároveň antialergenní. Hojně používaná je ale třeba i ocel, která patří v současnosti mezi nejběžnější materiály.